Tedaviler2018-09-26T11:53:10+00:00

SAĞLIĞINIZ İÇİN DİYARDENT

“Gülümsemek, iki insan arasındaki en kısa mesafedir.”
Diyardent ile mutlu ve sağlıklı gülüşler.

İmplant Tedavisi

İmplant tedavisinde her şeyden önce başlangıçta yapılan detaylı bir muayeneye ihtiyaç vardır. Uzman diş hekiminiz ve yardımcısı tarafından gerçekleştirilecek ilk muayene, teşhis ve tedavinin planlanması ve tedaviye hazırlık için yapılır. Yapılan olan ilk klinik muayenede hastanın nasıl bir tedaviye ihtiyacı olduğu, vakanın zorlukları ve riskleri olup olmadığı dikkatle incelenir. Hastanın tedavi sonrasında nasıl bir implanta sahip olacağı, protezlerinin nasıl görüneceği ilk muayeneden belirlenir.

Diş Beyazlatma

Dişler tüketilen malzemelerden dolayı deforme halindedir. Düzgün bir şekilde kontrole gidilmediği zaman ağız içinde oluşan bakteriler dişlerimize zarar vermektedir. Dişlerimizin sararması bu sorunlar arasında gösterilmektedir. Çay, kahve, nikotin ve bunlara benzer maddelerden meydana gelen problemlerden dolayı dişler orijinal renklerini kaybedip sararmaya dönüyor. Kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından uygulanan diş beyazlatma servisi tamamen doğal yöntemlerle ve dişlere zarar vermeden uygulanmaktadır. Dişlerin başarılı bir şekilde beyazlaması için malzemelerin kaliteli olması çok önemlidir. Diyardent ailesi olarak tüm yapılan tedavilerde en kaliteli ürünler kullanılmaktadır.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin kurtarılması için yapılan son işlemdir. Bir çürük mine tabakasını geçip dentin tabakasını tamamen çürütmüşse, diş sistemimizin sinir ve damar yapılarına ulaşmışsa, ayrıca pulpa bölümü içerisine kadar ilerlemişse, dişimizin fonksiyonlarından yararlanabilmemiz için yapmış olduğumuz tedavi biçimidir.

Diş için kanal tedavisi uygulaması yapmaya karar vermişsek, dişte bir oyuk açarak, diş kanallarının özel bir ilaç ile işlevlerini kaybetmesini sağlarız, ardından kanal yollarını ve dişin yapısını tamamen dolgu ile doldurarak, dişimizin fonksiyonlarından uzun yıllar yararlanabiliriz.

Periodontoloji

Dişler ve dişlerin etrafında bulunan dokuların sağlık ve hastalıktaki durumunu inceleyen, bu dokularda meydana gelen hastalıkların teşhis, tedavi ve tedavi sonrasında elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan bilim dalıdır.

Pedodonti

Doğumdan ergenlik çağına kadar geçen sürede ağız ve diş sağlığı ile ilgili problemleri inceleyen ve çözüm getiren bilim dalıdır.

Ortodonti

Dişler ve çenelerin estetik ve fonksiyonun idealine ulaştırarak bireyin yaşam kalitesini yükseltmesine katkıda bulunan bilim dalıdır. Ortodontik tedavi her yaşta yapılabilir. Fakat 6-7 yaşındaki her çocuğun kontrol amaçlı ortodonti uzmanına muayene ettirilmesi gerekir.

Estetik Diş Hekimliği

  1. Botoks: Çene, yüz ağrıları, çene eklemi bozuklukları, diş sıkma, diş gıcırdatma, mimik kaslarının kozmetik olarak düzeltilmesi, Gummy smile gürünümünün düzeltilmesi yüz asimetrilerinin ve kırışıklıklarının düzeltilmesinde, ortodonti amaçlı cerrahiler sonrası kasların çekilmesine bağlı nüksü önlemede ve aşırı terleme tedavisinde kullanılır.
  2. Mezoterapi
  3. Dermalfill Tedavileri
  4. Empress Full Porselen
  5. Porselen Lamina Dişler
  6. Diş Beyazlatma
  7. Inley-Onley Diş Restorasyonları
  8. Estetik Dolgu Malzemeleri